Úvod Z DOMOVA OĽaNO: Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu vládu

OĽaNO: Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu vládu

Richard Sulík. (Foto: archív)

Hnutie OĽaNO so sklamaním konštatuje, že predseda strany SaS Richard Sulík sa rozhodol povaliť ďalšiu demokratickú vládu. Hnutie to uviedlo vo svojom stanovisku pre médiá. „Uprednostniť vlastnú ministerskú stoličku pred budúcnosťou krajiny je poľutovaniahodné,“ dodalo hnutie.

„Teraz je na zodpovednosti nás zostávajúcich koaličných strán, aby sme spoločnými silami snahe rozbiť vládu zabránili, tento útok ustáli, našli dohodu a vyviedli krajinu z politickej krízy,“ pokračovalo v stanovisku OĽaNO.

Vo štvrtok podali demisiu ministri, ktorých do vlády nominovala SaS – minister školstva Branislav Gröhling a minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Sulík následne oznámil, že SaS pozastavila svoju účasť v koalícii, kým premiér Igor Matovič nepodá demisiu.

SaS chce podľa neho ďalej rokovať o rekonštrukcii vlády na pôdoryse štvorkoalície. Rokovania má podľa strany viesť ten, koho prezidentka poverí zostavovaním novej vlády. Na stanovisko OĽaNO reagovala SaS tvrdením, že “nijaká vláda povalená nie je“.