Úvod ZO ZAHRANIČIA Ondriaš: V prípade členstva Ukrajiny v NATO by jadrová raketa zasiahla Moskvu...

Ondriaš: V prípade členstva Ukrajiny v NATO by jadrová raketa zasiahla Moskvu o 4 až 6 minút

Foto: archív

“Raketa s jadrovou hlavicou vystrelená z Ukrajiny môže o 4 až 6 minút zasiahnuť Moskvu a všetky dôležité ruské vojenské a civilné objekty. Obranný systém Ruskej federácie nemôže za taký krátky čas účinne zareagovať.

To znamená, že Rusko bude bezbranné, čo si v nijakom prípade nemôže dovoliť. Preto chce za každú cenu zabrániť rozmiestneniu rakiet NATO alebo USA na Ukrajine,” vysvetlil v blogu denníka Pravda exposlanec NR SR a publicista Karol Ondriaš požiadavku ruského prezidenta Vladimira Putina, aby Západ garantoval, že Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO.

Ako pokračoval, vedeli a vedia to aj “euroatlantickí genetickí predátori” a preto nesplnili požiadavky Ruska, ktoré mali zabrániť umiestneniu rakiet na Ukrajine. Podľa neho to robili úmyselne, lebo vedeli, že keď to Rusko nedosiahne diplomatickou cestou, zakročí vojensky.

“Toto bol ich jediný dlhodobý cieľ: vyvolať vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou. Podľa tradície USA boli presvedčení, že Rusko bude bombardovať ukrajinské mestá, bude veľmi veľa civilných obetí a vojna bude zdĺhavá,” pokračuje v blogu Ondriaš.

“No a toto je hlavný dôvod, prečo západné krajiny, ktoré bežne vo svete vedú vojny, zúria a vyvolávajú rusofóbiu na všetkých mediálnych kanáloch, ktoré vlastnia. Euroatlantickí genetickí predátori sa stále považujú za lepšiu rasu oproti Ukrajincom a Rusom, preto na slovanských národoch skúšajú mnohokrát overené postupy, aké používali 300 rokov počas kolonializmu.

Západné krajiny považujú Ukrajinu a Rusko iba za korisť, podobne ako boli ich korisťou nespočetné kolonizované krajiny v minulosti. Predpokladám, že vo východnej Európe je ešte dosť vzdelaných a múdrych ľudí, ktorí nestoja na strane západných štruktúr a ich hlas sa prejaví,” vyjadril svoje presvedčenie.