Úvod Z DOMOVA Opozícia musí povaliť vládu a nedovoliť, aby bol ďalším prezidentom Sorosov človek,...

Opozícia musí povaliť vládu a nedovoliť, aby bol ďalším prezidentom Sorosov človek, hovorí Fico

Robert Fico. (Reprofoto: internet)

Líder Smeru-SD Robert Fico vo videu na sociálnej sieti uviedol, že opozícia musí nielen poraziť súčasnú vládu, ale má aj povinnosť do ďalších prezidentských volieb postaviť ako kandidáta skutočnú slovenskú autoritu. Takú, ktorá bude hlavou štátu a nebude slúžiť cudzím záujmom, ako to podľa neho bolo pri Andrejovi Kiskovi a je pri Zuzane Čaputovej.

Fico tak reagoval na slová hlavy štátu, ktorá sa zastala štyroch vyšetrovateľov NAKA, obvinených z marenia spravodlivosti a manipulovania výpovedí svedkov. Urobila tak napriek tomu, že proti nim svedčí množstvo priamych dôkazov a legálne odposluchy. Dodal, že práve títo vyšetrovatelia pracovali na kriminalizácii súčasnej opozície.

Kauzu vyšetrovateľov porovnáva s inými prípadmi, v ktorých sú obvinení vo väzbe, a tvrdí, že proti nim nejestvujú priame dôkazy. Pripomenul napríklad kauzu bývalého špeciálneho Dušana Kováčika, ktorého súd poslal na 14 rokov do väzenia za korupciu. “Dôkazná situácia v jeho prípade predstavovala možno tri percentá z dôkaznej situácie, ktorá je k dispozícii proti týmto vyšetrovateľom,” uviedol.

Podľa Fica prezidentka urobila v tomto prípade len to, čo jej prikázali jej “nadriadení”.” Ten Sorosov svet politikov, cudzích záujmov, médií a mimovládnych organizácii naordinoval Slovensku už dvoch prezidentov,” pokračoval Fico s tým, že ide o Andreja Kisku a Zuzanu Čaputovú.

Podľa Fica je v prípade prezidentky zrejmé, že ju pravidelne navštevuje veľvyslankyňa Spojených štátov. Čaputová má podľa neho za úlohu držať súčasnú vládu pri moci, pretože to vyhovuje cudzím záujmom.

“Zmarila referendum… Podpisuje prakticky všetky zákony, ktoré jej prichádzajú na stôl, hoci niektoré z nich sú protiústavné a zavádzajú hlúposti do života.  A presadzuje aj liberálne hodnoty,” pokračoval.

“Nečudujme sa, že prezidentka chráni vyšetrovateľov NAKA hoci sú obvinení zo závažnej trestnej činnosti, lebo tí pracujú na likvidácii opozície, čo má udržať vládu pána Hegera, v podstate Matoviča, pri moci,“ dodal Fico.

Na záver poznamenal, že opozícia nesmiee dovoliť, aby opäť v ďalších prezidentských voľbách vyhral Sorosov človek. “Musíme nájsť skutočnú slovenskú autoritu. Takú, ktorá bude skutočnou hlavou štátu,” uzavrel.

Robert Fico: Druhú Čaputovú alebo Kisku už nemôžeme dopustiť