Povolanie: politik, prezident AŠK Inter Bratislava
Vek: 33
Znamenie: rak
Rodinný stav: slobodný
Počet detí: 0
Bydlisko: Bratislava

1. Akú vlastnosť si na sebe najviac ceníte?
Ťažká otázka, to by mohli povedať skôr iní… Pokladám sa za spoľahlivého človeka, čo dnes nie je úplne samozrejmé…

2. Čo vás dokáže nadchnúť?
Športové úspechy slovenských reprezentantov. Samozrejme, špeciálne ma tešia úspechy basketbalistov, hádzanáriek a ďalších športovcov u nás na Interi. Šport je jedna z mála vecí, ktorá prináša všeobecne pozitívnu emóciu.

3. Čo vás momentálne najviac trápi?
Je to viac vecí… Napríklad nekultúra v politike a celkovo v spoločnosti. A potom ma trápia problémy, s ktorými sa každodenne borím, či už na Interi alebo v parlamente…

4. Keby to bolo možné, v akom storočí a krajine by ste na chvíľu chceli skúsiť žiť?
To je zaujímavá otázka… Rozmýšľam, že možno by stálo za to vyskúšať si meruôsme roky a vidieť zblízka Štúrov zápas o slovenčinu a všetky veci s tým súvisiace.

5. Na čo ste najviac hrdý?
Najviac som hrdý na prácu, ktorú keď skončím, je za mnou niečo vidieť. Konkrétne posledné obdobie na Interi v hale na Pasienkoch, kde sa nám podarilo nainštalovať tritisíc nových sedadiel namiesto škaredých laminátových lavíc, ktoré tu boli päťdesiat rokov.

6. Akú prácu by ste nikdy nerobili?
Asi prácu chirurga – nedokázal by som rezať do ľudského tela, šiť ho a vidieť krv a všetko to okolo, to by som asi nezvládol…

7. Existuje niečo, začo sa hanbíte?
Za viacero vecí. Každý z nás urobil nejaké chyby a aj v mojom živote je zopár vecí, za ktoré sa hanbím. Napríklad nie vždy som zvládol komunikáciu s médiami, alebo aj s inými ľuďmi, a urobil som veľa zbytočných chýb.

8. Čomu dodnes nemôžete uveriť?
Nemôžem uveriť tomu – a často sa prichytím, že nad tým rozmýšľam – akí ľudia dnes sedia v parlamente. Niektorí z nich dokonca nechceli vznik samostatnej Slovenskej republiky, otvorene proti nej bojovali, a dnes sú poslancami v slovenskom parlamente bez kúska sebareflexie.

9. Akí sú vaši obľúbení politici?
Osobnosť, ktorá ma doteraz inšpiruje, je určite Milan Rastislav Štefánik a jeho tri jednoduché slová, ktoré boli jeho heslom: Veriť, milovať, pracovať. Keby sme sa týmto riadili na Slovensku, myslím si, že by sme dnes boli úplne inde.

10. Kedy bývate neznesiteľný?
Keď niečo nestíham, nedá sa so mnou vydržať, pretože som nervózny a tú nervozitu potom prenášam aj do svojho okolia – na rodinu, priateľku alebo spolupracovníkov.

11. Keby ste mohli naprogramovať svoju životnú partnerku, akými vlastnosťami by ste ju vybavili?
Mám to šťastie, že moja priateľka má väčšinu vlastností, ktoré mi vyhovujú. Mohla by však byť trošku presnejšia a chodiť načas, pretože asi ako každej žene jej všetko neuveriteľne dlho trvá…

12. Komu a čo najviac závidíte?
Osobne sa snažím tejto tradičnej negatívnej slovenskej vlastnosti vyhýbať. Závisti a nenávisti je v spoločnosti dosť. V dobrom však závidím ľuďom, ktorí dostanú nejaký dobrý, originálny nápad a majú odhodlanie, vytrvalosť a silu dotiahnuť ho do konca.

13. Rád klebetíte o iných?
Keď je príležitosť, tak áno…

14. Najkrajšie miesta na Slovensku?
Slovensko je všeobecne krásna krajina. Veľmi mám rád Liptov, Turiec, ale aj západné Slovensko, Malé Karpaty. Nepoznám kút na Slovensku, ktorý by som nejako extrémne nemal rád.

Foto: Michaela Kolimárová
Foto: Michaela Kolimárová

15. Najkrajšie miesto v zahraničí?
V zahraničí mi v poslednom čase učarovali Kapverdské ostrovy – je tam naozaj svätý pokoj.

16. Miesto, kam by ste sa už nikdy nechceli vrátiť?
Z môjho pohľadu by to asi bolo štúdium na strednej škole, keďže som chodil na katolícku strednú školu a ešte k tomu v Trnave, ktorá bola na môj vkus trošku prísna, rigorózna…

17. Vaša najobľúbenejšia činnosť vo voľnom čase?
Ako klasický Slovák rád spím a k tomu ešte rád čítam knihy…

18. Vaše obľúbené slovo, pieseň, vec?
Slovo Slovensko, lebo sa mi páči, ako znie a nemám rád, keď je nahrádzané inými, všeobecnými slovami. Pieseň Kto za pravdu horí – myslím si, že je to krásna pieseň. Vec – pero, lebo sa hovorí, že pero je silnejšie ako meč.

19. Ste ranostaj, alebo nočný vták?
Skôr ranostaj, lebo ma už o desiatej večer „berie“ spať.

20. Aký dar by ste nikdy neprijali?
Peniaze. Zdá sa mi to veľmi neosobné. Myslím si, že dar by mal hovoriť niečo o tom, kto ho dáva, aj tom, kto ho prijíma.

21. Čo najradšej jete a pijete?
V jedle nie som príliš vyberavý, ale obľubujem typické jedlá slovenskej kuchyne. Rád si dám rezeň a zemiakový šalát alebo kura na tisíc spôsobov. Čo sa týka pitia, väčšinou si hasím smäd našimi perlivými vodami, ktoré sú skvelé. Nepohrdnem kvalitným suchým bielym vínom, slovenským podotýkam…

22. Snívajú sa vám erotické sny?
Fúha… Nie tak často, ako by som chcel…

23. Čo vám imponuje na ženách?
Na ženách mi veľmi imponuje humor. Veľa žien, s ktorými prichádzam do kontaktu, sú strnulé, neosobné a často sa nevedia zasmiať, či už na vtipoch, lichôtkach alebo podobných veciach.

24. Keby ste mohli byť tvorom zo zvieracej ríše, čím by ste rád boli?
Priznám sa, že som nad tým nikdy nerozmýšľal, ale asi koňom. Je to pekné zviera…

25. Čo by ste si nikdy nekúpili?
Asi lietadlo, pretože sa bojím lietať.

26. Aké je vaše hobby?
Rád čítam, sem-tam pomôžem v záhrade. Som taký umiernený „hobbysta“, nemám nejaké presne vymedzené záľuby.

27. Pri čom sa najčastejšie prichytíte?
Keď je nudná rozprava v parlamente, sa občas prichytím, že myslím na to, čo bude na obed…

28. Aký je váš najhorší zlozvyk a najväčšia cnosť?
Napriek tomu, že sa snažím byť dochvíľny a nemeškať, väčšinou meškám. Je to o to horšie, že ostatných vyzývam, aby chodili načas, a nakoniec ja prídem posledný… Najväčšia cnosť? Ako som už naznačil na začiatku, spoľahlivosť – keď sa niekto so mnou na čomkoľvek dohodne, tak to platí.

29. Z čoho máte najväčší strach?
Okrem toho, že sa bojím lietať, bojím sa hadov, žiab a podobnej „pliagy“… A ešte sa bojím toho, že zostanem sám niekde na pustom ostrove.

30. Ako by ste chceli prežiť posledný deň svojho života?
Najmä by som asi nechcel vedieť, že je to posledný deň môjho života… Chcel by som ho prežiť úplne normálne ako ktorýkoľvek iný deň môjho života.

Opytník s Andrejom Kolesíkom (výber):

1 komentár

  1. Fadne otazky a este fadnejsie odpovede… je vidiet, ze velke starosti nemate, kedze mate 5000 covi plat… keby ste zili s 350 euracov ma mesiac.. mali by ste sakra obrovske problemy… nebudem vas pocuvat a tobos nie volit…

Comments are closed.