Úvod ZO ZAHRANIČIA Orbán: Odolávame invázii migrantov, fatamorgánam vojny, genderovému terorizmu i Sorosovmu impériu

Orbán: Odolávame invázii migrantov, fatamorgánam vojny, genderovému terorizmu i Sorosovmu impériu

Viktor Orbán. (Foto: archív)

Bruselský model Európy musí Maďarsko odmietnuť, vyhlásil predseda maďarskej vlády a znovuzvolený predseda vládnej strany Fidesz Viktor Orbán na 30. zjazde strany v priestoroch budapeštianskeho výstaviska Hungexpo. „Európsky model v Bruseli vedie k chaosu,“ povedal Orbán s poznámkou, že ak všetko pôjde takto ďalej, hrozí rozklad Európskej únie.

Únia, ale ani členské štáty dnes podľa maďarského premiéra nerealizujú svoje rozhodnutia a idú nad rámec pravidiel. „Európsky model v Bruseli je zastaraný. Vedie k chaosu, pretože stále viac ľudí chce žiť bez práce. Verejný poriadok mizne, zatiaľ čo zadlženie iba rastie,“ konštatoval Orbán, podľa ktorého treba úniu zmeniť, a nie ju opustiť.

„Maďarsko sa bráni zo všetkých síl a odoláva. Odolávame invázii migrantov, fatamorgánam vojny, genderovému terorizmu i Sorosovmu impériu,“ zdôraznil šéf Fideszu. V súvislosti s európskymi a komunálnymi voľbami uviedol, že vládny blok strán Fidesz-KDNP musí vyhrať oboje. Orbánovi odovzdalo hlas 1190 delegátov zjazdu Fideszu.