Úvod ZO ZAHRANIČIA Orbán prirovnal nelegálnych migrantov k biologickej bombe

Orbán prirovnal nelegálnych migrantov k biologickej bombe

Foto: archív

Maďarský premiér Viktor Orbán v relácii rozhlasovej stanice Kossuth vyhlásil, že nelegálni migranti predstavujú biologickú hrozbu pre obyvateľov Maďarska. Nemožno podľa neho popierať, že niektorí z migrantov pôsobia ako biologické bomby. Na webe maďarskej vlády sa po vysielaní objavila tlačová správa, ktorá podrobnejšie vysvetľuje, čo mal premiér na mysli.

„Každý imigrant, ktorý chce nelegálne a nekontrolovane vstúpiť na územie Maďarska, predstavuje pre Maďarsko biologické a zdravotné nebezpečenstvo. Musíme tomu za každú cenu zabrániť,“ uvádza sa v správe. Každý nelegálny migrant musí byť považovaný za „potenciálny zdroj šírenia infekcie“.

Maďarský premiér uviedol, že jeho „tvrdé vyhlásenie“ bolo určené obhajcom ľudských práv, ktorých nazval „liberálnymi fňukačmi“. Ministerstvo vnútra požiadal, aby polícia a armáda naďalej zabránili každému pokusu o nelegálne prekročenie hranice, pretože migranti teraz predstavujú nebezpečenstvo pre zdravie obyvateľstva.

„Nemali by sme vytvárať dojem, že každý migrant je biologická bomba. V skutočnosti však niektorí z nich takí sú a problém je v tom, že neexistuje spôsob, ako zistiť, ktorí konkrétne,“ zdôraznil Orbán.