Úvod Z DOMOVA Organizátori online festivalu Dúhový PRIDE tvrdia, že LGBTI ľudia sú na okraji...

Organizátori online festivalu Dúhový PRIDE tvrdia, že LGBTI ľudia sú na okraji záujmu štátu

Foto: archív

Začal sa online festival Dúhový PRIDE Bratislava 2020. Po týždni sprievodných podujatí vyvrcholí online programom v sobotu 25. júla. Vystúpia v ňom kapely Bad Karma Boy, Puding pani Elvisovej a Modré hory.

„Vývoj na politickej scéne a aj nerovné dôsledky protipandemických opatrení ukazujú, že LGBTI ľudia a ich rodiny sú na Slovensku stále na okraji záujmu štátu. Motivovalo nás to usporiadať PRIDE online formou, aby sme aj teraz pripomenuli neriešené problémy LGBTI ľudí na Slovensku,“ uviedli organizátori festivalu.

Týždeň sprievodných podujatí sa začal online talkšou Hlasy PRIDE venovanou aktuálnej situácii LGBTI ľudí na Slovensku a dôsledkom koronakrízy na komunitu. Hlavný program festivalu sa bude vysielať online v sobotu 25. júla od 19.00. Moderátorom bude Peter Šarkan Novák. Koncerty sa budú striedať s prejavmi osobností.

Vystúpi verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Po prvý raz prednesú svoje pozdravy ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová a predsedajúca zborová evanjelická farárka v bratislavskom Starom Meste Anna Polcková.