Úvod Z DOMOVA Pellegrini: Koaličná zmluva sa nebude otvárať, NR SR bude šéfovať Raši alebo...

Pellegrini: Koaličná zmluva sa nebude otvárať, NR SR bude šéfovať Raši alebo Saková

Peter Pellegrini. (Foto: TASR)

Víťaz prezidentských volieb a šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini nepredpokladá po svojom volebnom úspechu otváranie koaličnej zmluvy. Vládne strany by si mali ponechať svoje ministerské kreslá. Vyplýva to z vyjadrenia Pellegriniho v rozhovore pre TV JOJ 24.

„Voľbou prezidenta sa nič nemení na rozložení síl a vládna koalícia je stabilná, len keď má väčšinu troch poslaneckých klubov, ktoré majú presne podelené jednotlivé rezorty,“ povedal Pellegrini.

Pozíciu predsedu parlamentu si podľa neho zaslúži jeden z dvojice Richard Raši a Denisa Saková. Predpokladá ich dohodu. Zopakoval, že nový predseda Hlasu-SD vzíde zo štyroch podpredsedov a generálneho manažéra strany Matúša Šutaja Eštoka.

Pellegrini je vďačný každému politikovi zo Smeru-SSD, ktorý v prezidentských voľbách mobilizoval voličov v jeho prospech. Rovnako sa poďakoval aj podpore SNS. „Postoj pána Danka vnímam veľmi racionálne a triezvo,“ podotkol.

Vo svojom úrade chce podporovať všetky kroky vedúce k zlepšeniu života na Slovensku. „Je povinnosťou prezidenta zastať sa aj slovenského národa, aj všetkých obyvateľov, nech sú z akejkoľvek národnostnej menšiny,“ zdôraznil.