Úvod Politika Pellegrini navrhne prezidentovi za ministra vnútra Tomáša Druckera

Pellegrini navrhne prezidentovi za ministra vnútra Tomáša Druckera

Foto: archív

Koaliční partneri ponúknu prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi nový návrh členov vlády. Uviedol to vo svojom vyhlásení Peter Pellegrini, ktorý je poverený zostavením novej vlády po tom, ako premiér Robert Fico podal demisiu. Na post ministra vnútra Smer-SD navrhne doterajšieho ministra zdravotníctva Tomáša Druckera a na uvoľnený post ministra zdravotníctva doterajšiu štátnu tajomníčku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú.

„Na ostatných pozíciách k zmene nepríde,“ konštatoval Pellegrini s tým, že tento návrh už predbežne prekonzultoval s prezidentom Andrejom Kiskom. „Návrh pre neho nebude prekvapením,“ povedal Pellegrini, podľa ktorého by prezident tentokrát nemusel mať o niektorých menách pochybnosti.

Peter Pellegrini nechce komentovať krok prezidenta Kisku, ktorý sa rozhodol nevymenovať do funkcií ministrov, ktorých mu Pellegrini ponúkol pôvodne. „Na to bude dosť času a budú sa tomu venovať odborníci na ústavné právo,“ uviedol.

„Dúfam, že na Slovensku sa nezakladá precedens, ktorý by v budúcnosti hlava štátu mohla využiť,“ povedal Pellegrini, podľa ktorého prezident má rešpektovať návrh, za ktorým stojí parlamentná väčšina. Koaliční partneri vrátane Smeru-SD však podľa neho urobia všetko preto, aby na Slovensku situáciu upokojili. Peter Pellegrini z tohto dôvodu v stredu ponúkne prezidentovi Kiskovi nový návrh vlády.

Tomáš Drucker. (Foto: archív)