Úvod Z DOMOVA Pellegrini podá trestné oznámenie na Matoviča

Pellegrini podá trestné oznámenie na Matoviča

Peter Pellegrini. (Foto: archív)

Strana Hlas-SD sa rozhodla podať trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča aj členov vlády. Dôvodom je podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa i trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby.

Igor Matovič podľa Pellegriniho nerešpektuje a mení odporúčania iných orgánov, a preto mohol tiež porušiť paragraf trestného zákona, ktorý hovorí o marení úlohy verejným činiteľom. Zneužívanie právomoci verejného činiteľa spája Pellegrini s tým, že z otvorených lyžiarskych stredísk benefitoval podľa neho predseda parlamentu Boris Kollár.

Ďalším dôvodom je podozrenie zo šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Dopustiť sa ho mal podľa neho vicepremiér Štefan Holý, ktorý po návrate zo Spojeného kráľovstva podľa všetkého neabsolvoval testy, ani nebol v karanténe a „možno nakazil polovicu vlády“. Krátko po jeho ceste totiž potvrdili nákazu viacerí členovia vlády.

Pellegrini sa zároveň pýta, prečo premiér ani členovia vlády nereagujú na kritickú situáciu v súvislosti s rastom hospitalizácií v nemocniciach a vyšším počtom úmrtí na COVID-19 či na situáciu v Nitre. Predseda Hlasu kritizuje, že nezasadá ústredný krízový štáb. Očakával by okamžité reakcie kompetentných. Matovič sa podľa neho nemôže vyhovárať na vicepremiéra Richarda Sulíka ani na iného člena vlády.

„Tento človek sabotuje všetko, čo sa na Slovensku robiť má, je niekde zalezený a všetko chce zvaliť na Sulíka. Pripisuje mu tisíce obetí, ktoré na Slovensku ešte len budú. Je to niečo nehorázne. Vláda od testovania neurobila absolútne nič,“ povedal Pellegrini.