Úvod Z DOMOVA Pellegrini si chce predvolať Fica na koberec za výroky o Mazurekovi

Pellegrini si chce predvolať Fica na koberec za výroky o Mazurekovi

Foto: archív

Predseda vlády a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini si chce zavolať predsedu strany Roberta Fica, aby mu vysvetlil jeho vyjadrenia v súvislosti s exposlancom Milanom Mazurekom z ĽSNS. Fico sa zastal Mazureka, ktorý bol za rasistické výroky na margo rómskej menšiny právoplatne odsúdený. Premiér sa s Ficovými výrokmi nestotožňuje.

„Budem si musieť zavolať pána predsedu, aby mi vysvetlil, či toto má byť nová doktrína našej strany, alebo ide o jeho individuálne vyjadrenie, postrehy a názor, alebo niečo, s čím chce ísť on sám do volieb. Chcem vedieť, čo tieto vyjadrenia majú znamenať,“ uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike. Zdôraznil, že nijaký politik sa nemá takto vyjadrovať, takéto slová sú podľa premiéra nebezpečné.

Odmieta zároveň akúkoľvek spoluprácu so stranou Mariana Kotlebu. Ako podpredseda Smeru-SD garantuje, že strana nebude súčasťou nijakej vládnej koalície spolu s ĽSNS, odmieta aj tichú podporu. „Nikdy v živote nebudem vo vládnej koalícii, ktorej súčasťou by mal byť Marian Kotleba,“ uviedol.

Pellegrini nepotvrdil, že bude jednotka na kandidačnej listine Smeru-SD do budúcoročných parlamentných volieb. Dohody podľa neho ešte nie sú uzavreté. Sústreďuje sa na to, aby Smer-SD nabral nový dych a opäť vyhral voľby. Mieni stranu posunúť dopredu, prísť s novými myšlienkami a reagovať chce aj na nové výzvy. Hovoril aj o generačnej obmene.