Úvod Politika Pellegrini verejne zhodil Blahu na eurovýbore za kritické statusy o EÚ

Pellegrini verejne zhodil Blahu na eurovýbore za kritické statusy o EÚ

Foto: archív

Premiér Peter Pellegrini sa na pôde Výboru NR SR pre európske záležitosti znevažujúco vyjadril na adresu poslanca Ľuboša Blahu, ktorý je predsedom výboru. Prekážajú mu jeho statusy na sociálnej sieti, v ktorých vyjadruje svoj kritický názor na niektoré kroky predstaviteľov Európskej únie či Spojených štátov amerických. Podľa predsedu vlády by jeho spolustraník zo Smeru-SD mal zvážiť pôsobenie na čele eurovýboru.

„Čítam aj statusy, ktoré sú nenávistné, alebo veľmi kritické k Európskej únii od najvyšších predstaviteľov výboru pre európske záležitosti. Ak niekto má taký zásadný problém, že úniu nazve bandou lúzrov, že je antiľudská, antisociálna, a antineviemaká, potom radšej treba zvážiť, či človek chce zostať vo výbore pre európske záležitosti,“ povedal s tým, že podľa neho sú takéto vyjadrenia cez čiaru.

Blahasa najprv vyjadril v skratke, že tieto slová berie na vedomie. Neskôr sa však k téme vrátil na sociálnej sieti. „Celý deň ma otravujú novinári, že chcú reakciu na Pellegriniho. Ale veď celá moja reakcia sa dá zhrnúť do jednej fotografie – úsmev od ucha k uchu,“ napísal.

Podľa neho išlo len o pozitívnu reklamu pre jeho stránku. „Takúto reklamu na svoje statusy som hádam ešte nemal – viac mi nepomohlo snáď ani to, keď moju knihu začali bojkotovať kníhkupectvá,“ povedal. Spomenul aj svoje obľúbené „slniečka“, pre ktoré to bola podľa neho tiež výhra. „Otvárajú šampanské, skandujú na počesť predsedu vlády, na sieti vidieť antiblahovské mexické vlny,“ dodal.

Reprofoto: archív

V komentároch k statusu ho jeho priaznivci podporili a uviedli, že u nich opäť zabodoval. Podľa jeho fanúšikov sa spolustraník takto neponižuje. Na druhej strane sa ozvali aj ľudia, ktorým sa zdala Pellegriniho kritika málo dôrazná.

Pellegriniho verejne nekomentoval, vraj ak bude mať niečo na srdci, zdvihne telefón. „Ale jedno viem potvrdiť, priatelia. Don´t worry – Blaha je červený tank, ten sa nedá zastaviť,“ dodal. Následne v parlamentnom parlamente označil Spojené štáty za najväčšiu hrozbu pre mier, naopak Rusko za najväčšieho garanta mieru.

„Najväčšia hrozba pre mier je USA. Garanciou svetového mieru je Rusko… Nechceme tu obchodnícky individualizmus zo Západu ani migračné šialenstvá bruselských liberálov… A najväčší škodca na Slovensku je Kiska,“ povedal na pôde parlamentu.

Zároveň si položil rečnícku otázku, či by nemal po prejave zvážiť pôsobenie v európskom výbore. Ťažku hlavu si z toho zrejme nerobí. „Uf, ja fakt neviem, či toto ešte ako šéf eurovýboru rozchodím. Len kam presťahovať všetky tie knihy, čo mám v kancli?“ povedal.

Na dianie okolo Blahu reagovali aj niektorí opoziční poslanci. „Fico si práve teatrálne prisadol k Blbečkovi, aby nám všetkým ukázal, že za týmto marxistickým trolom stojí aj po tom, ako ho pán poslal včera do búdy,“ napísal šéf OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti.

Premiér Peter Pellegrini kritizoval Ľuboša Blahu za jeho statusy: