Úvod Politika Pellegrini začal rokovania o zostavení vlády

Pellegrini začal rokovania o zostavení vlády

Foto: archív

Dezignovaný premiér Peter Pellegrini, ktorý je poverený zostavením novej vlády, začal oficiálne rokovania o tom, ako bude vyzerať zloženie nového kabinetu. Tieto diskusie sa budú diať počas celého víkendu. “Už teraz môžem ubezpečiť, že to bude vláda, ktorá si zachová svoju jasnú proeurópsku orientáciu, že to bude vláda, ktorá bude pokračovať v dobrých naštartovaných projektoch. Najmä však verím, že to bude vláda, ktorá upokojí situáciu v našej krajine,” povedal Pellegrini.

Zároveň vyjadril znepokojenie nad tým, čo sa stalo v Žiline, kde prišlo k požiaru budovy, v ktorej sídli krajská kancelária Smeru-SD v Žiline. Tvrdí, že vždy rešpektoval a bude rešpektovať, aby každý z nás mohol vždy a všade slobodne vyjadriť svoj názor.

“Som znepokojený tým, čo sa stalo v Žiline, kde sa niekto pokúsil podpáliť stranícku kanceláriu. A preto vás chcem aj takýmto spôsobom všetkých požiadať, aby ste počas stretnutí na námestiach nepodľahli vášňam a silným emóciám, aby ste sa nedali k ničomu vyprovokovať, aby ste si na seba dávali pozor a najmä, aby ste svoj názor vyjadrili slobodne, ale tak, ako sa v demokratických krajinách patrí. V zmysle našich zákonov a pravidiel slušného správania. Ešte raz vám za to všetkým už dopredu ďakujem,” odkázal Pellegrini v stanovisku.