Úvod Politika Peter Sokol: Riadi tento štát vláda, alebo denník SME?

Peter Sokol: Riadi tento štát vláda, alebo denník SME?

Peter Sokol. (Foto: Michaela Kolimárová)

Denník SME postupne uverejňuje časti z vyšetrovacích spisov v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, ako aj podnikateľa Mariána Kočnera. V tejto súvislosti, pre podozrenie zo zneužívania právomocí verejného činiteľa, resp. za podozrenie zo spáchania trestného činu marenia spravodlivosti, podáva trestné oznámenie odchádzajúci poradca ministerky Denisy Sakovej Tibor Gašpar.

Bývalému policajnému prezidentovi prekáža spôsob, akým sa v spomínaných prípadoch získavajú a vzápätí zverejňujú informácie pochádzajúce z prostredia vyšetrovacích tímov. Na situáciu zareagoval prvý podpredseda strany Národná koalícia Peter Sokol.

“Premiér Pellegrini, ministerka vnútra Saková, šéf policajtov Lučanský a ďalší vládni aj parlamentní činitelia hovoria, že treba zabrániť úniku informácii z vyšetrovacích spisov vraždy Jána Kuciaka a podozrivých aktivít Mariána Kočnera. Každý deň sa zverejňujú nové a nové časti zo spisu, čím nepodstatnejšie a bulvárnejšie, tým väčšími titulkami,” uviedol.

Sokol sa pýta, či tento štát riadi vláda, alebo denník SME a ďalšie médiá. “Vláda, ktorá si nevie urobiť poriadok v polícii, nemá právo existovať,” tvrdí a dodáva, že tento vývoj znechucuje spoločnosť a namiesto zmieru ju posúva k ešte väčšej polarizácii. “Neschopnosť Pellegriniho zabezpečiť nápravu v polícii je priamo úmerná hlasitosti výsmechu zo strany denníka SME,” uzatvoril Sokol.

Foto: archív