Úvod Z DOMOVA Petra Vlhová triumfovala v slalome v Záhrebe

Petra Vlhová triumfovala v slalome v Záhrebe

Foto: archív

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v slalome v Záhrebe a dosiahla jedenáste víťazstvo v kariére vo svetovom pohári. Druhá skončila Mikaela Shiffrinová z USA (+1,31 s) a tretiu priečku získala Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+3,49 s). Dvadsaťštyriročná Slovenka čakala na triumf v klasickom slalome svetového pohára bez štyroch dní celý rok.

Naposledy sa z neho tešila 8. januára 2019 vo Flachau, medzitým vyhrala dvakrát obrovský slalom a v decembri paralelný slalom v St. Moritzi. Odvtedy dominovala Shiffrinová a Vlhová prerušila jej sériu. V prebiehajúcej sezóne obsadila doteraz druhé miesta v špeciálnom slalome za Shiffrinovou v Killingtone a Lienzi. Celkovo to bolo jej jubilejné 30. pódium v kariére.

Vlhová si vypracovala komfortný náskok pred súperkami už v 1. kole. Slovenka odštartovala s jednotkou a aj bez porovnávacích medzičasov si udržala dynamiku jazdy na celej dlhej trati, ktorú zvládla za 57,25 s. Nastavila tak samostatné parametre kola, ku ktorým sa nepriblížila ani jedna súperka.

V 2. kole, už pod umelým osvetlením, predviedla výbornú jazdu Shiffrinová, ktorá išla čisto a rýchlo a do cieľa prišla s veľkým náskokom 2,18 s pred dovtedy vedúcou Liensbergerovou. Napriek miernemu zaváhaniu medzi druhým a tretím medzičasom dosiahla Vlhová opäť najlepší čas a Shiffrinovú zdolala celkovo o 1,31 sekundy. Vlhová tak nadviazala na triumf svojej krajanky Veroniky Velez-Zuzulovej, ktorá sa tešila z víťazstva v Záhrebe v roku 2017, čo bol jej posledný triumf v SP v kariére.