Po proteste pred Krčméryho domom Heger vyzýva na policajné zásahy proti demonštrujúcim

  Vladimír Krčméry. (Foto: archív)

  Aktivisti, ktorí nesúhlasia s masovým očkovaním proti covidu, organizujú protestné zhromaždenia pred obydliami slovenských lekárov a vedcov, vystupujúcich v médiách v prospech vakcinácie. Ministerka Veronika Remišová ich vyzvala, aby svoj názor vyjadrili inak.

  Remišová hovorí o „úzkej skupinke“ občanov, ktorí chodia vykrikovať a urážať lekárov a vedcov pred ich súkromné domy. Práve tým ministerka na sociálnej sieti adresovala video, v ktorom ich vyzýva, aby s tým prestali.

  Lekárov a vedcov sa v tomto prípade zastali aj ďalší politici. Útoky odsúdil na sociálnej sieti aj premiér Eduard Heger. Vyzval prokuratúru a políciu pozorne sledovať aktivity a dôrazne zasiahnuť, ak to bude potrebné.

  „Agresívne ataky na odborníkov sú hlboko neetické a považujem ich za neprípustné. Musím zároveň vyzvať prokuratúru a policajné zložky, aby pozorne sledovali tieto aktivity a dôrazne zasiahli v prípadoch, ak si to bude situácia vyžadovať,“ vyhlásil Heger.

  Mimoparlamentná strana Spolu sa s tým stotožňuje. Ako uviedla, proti neohláseným demonštráciám, na ktorých sa účastníci vyhrážajú odborníkom, by mala rázne zasiahnuť polícia.

  Uvedené reakcie koaličných i opozičných politikov nasledovali po pokojnom občianskom proteste pred obydlím lekára a infektológa Vladimíra Krčméryho v Bratislave.