Úvod Z DOMOVA Podľa Cigánikovej je jediným problémom koalície Matovičova povaha

Podľa Cigánikovej je jediným problémom koalície Matovičova povaha

Jana Bittó Cigániková. (Foto: TASR)

Odchodom SaS z koalície by sa situácia na Slovensku nezlepšila. Myslí si to poslankyňa za túto stranu v NR SR a šéfka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.

Podľa nej je jediným problémom koalície povaha premiéra Igora Matoviča. Považuje za pozitívne, že SaS neberie útoky premiéra na stranu osobne. Verí, že aj Matovič sa pokúsi “dorásť do svojej funkcie”. Povedala to v rozhovore pre Slovenský rozhlas.

Cigániková sa tiež nazdáva, že v súčasnej pandemickej situácii treba počúvať odborníkov. Je presvedčená, že cestou k zníženiu počtu pozitívnych je regionálne testovanie a nie celonárodné, aké presadzuje premiér.

Koaličná poslankyňa povedala, že s predsedom vlády majú rovnaký cieľ, a to zachrániť ľudské životy, ale nezhodujú sa v ceste, ako sa do cieľa dostať. Takisto navrhla zvýšenie počtu mobilných odberových miest. Ľudia by sa tak mohli ísť dať testovať kedykoľvek počas týždňa.

Podľa nej je celoplošné testovanie obyvateľov Matovičovou obsesiou. Zároveň tvrdí, že jedno kolo celoplošného testovania „by prežila“, predseda vlády by však chcel kolá testovania opakovať „donekonečna“. „Dáva tiež veľmi nízke hranice incidencie výskytu nových prípadov v rámci regiónu. Dáva ich veľmi nízko, až nereálne nízko,“ povedala.