Úvod Z DOMOVA Podľa Danka SNS podporí každú vládu, kde bude premiérom Fico

Podľa Danka SNS podporí každú vládu, kde bude premiérom Fico

Andrej Danko. (Foto: archív)

Slovenská národná strana je pripravená urobiť všetko pre to, aby čo najskôr vznikla nová vláda. Po mimoriadnom sneme SNS to uviedol predseda strany Andrej Danko. Na sneme dostal opätovne dôveru viesť národniarov.

Danko priznal, že národniari majú ambíciu byť súčasťou vlády, nechcú sa však do nej tlačiť za každú cenu. „Podporíme akúkoľvek vládu, kde bude Robert Fico premiér,“ zdôraznil Danko. „Aj keby sa predseda Smeru-SSD rozhodol pre spojenie spolu s Hlasom a KDH, akceptovali by sme to a takúto vládu by sme podporili,“ dodal.

Cieľom podľa neho musí byť čo najskôr skončiť mandát dočasne poverenej vlády Ľudovíta Ódora. „Slovensko potrebuje inú, sociálnu vládu, vláda podporovateľov Progresívneho Slovenska musí čo najskôr skončiť,“ vyhlásil.

Uistil zároveň, že poslanecký klub SNS bude jednotný. Avizuje, že budúci týždeň by sa malo podariť stretnutie lídrov Smeru-SSD, Hlasu-SD a SNS. Podľa Danka sa však musí predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini jasne vyjadriť, či má záujem vstúpiť do koalície so Smerom-SSD.

„Musí verejnosti zodpovedať definitívne otázku, či podľahne pokusom predsedu PS Michala Šimečku, alebo je pripravený ísť na pozíciu predsedu parlamentu a spolupracovať s vládou Roberta Fica,“ poznamenal.