Úvod Z DOMOVA Podľa Hegera na Slovensku vrcholí zápas o právny štát. Mafia a korupcia...

Podľa Hegera na Slovensku vrcholí zápas o právny štát. Mafia a korupcia budú porazené, tvrdí

Eduard Heger. (Foto: archív)

Na Slovensku vrcholí zápas o právny štát, povedal na margo vývoja udalostí v bezpečnostných zložkách premiér Eduard Heger. Hoci ide podľa neho o ťažký boj, občanov ubezpečil, že jeho vláda zápas nevzdá. Vo videu na sociálnej sieti zároveň odkázal, že mafia a korupcia budú porazené.

“Počas dvanástich rokov rokov tu vznikla a zmocnela organizovaná sieť ľudí, pre ktorých sú polícia, prokuratúra i súdy len prostriedkom na zabezpečenie si beztrestnosti. Nám sa darí postupne zbavovať týchto ľudí svojich pozícií. Odpor týchto ľudí proti vláde zákona však silnie,“ povedal Heger.

Podľa predsedu vlády sme svedkami pokusov o zastrašovanie či vyhrážanie sa ľuďom, pre ktorých je spravodlivosť najvyššou prioritou. Rozviazaním rúk orgánom činným v trestnom konaní vyjadruje premiér podľa vlastných slov podporu čestným policajtom, prokurátorom a sudcom.

Ako dodal, nepodporuje tých, ktorí zneužívajú svoje pozície zo strachu pred spravodlivosťou. „Ľudí, ktorí bojujú v ťažkých podmienkach o spravodlivosť, neopustíme. Mafia a korupcia budú porazené,“ tvrdí Heger.