Úvod Z DOMOVA Podľa poslanca OĽaNO Kollára do funkcie ustanovil Boh. Z toho fanatizmu ide...

Podľa poslanca OĽaNO Kollára do funkcie ustanovil Boh. Z toho fanatizmu ide strach, reaguje Hlina

Poslanec NR SR za OĽaNO Peter Vons so súčasným premiérom Igorom Matovičom. (Foto: archív)

Poslanec parlamentu za vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OľaNO) Peter Vons si myslí, že Borisa Kollára do funkcie ustanovil Boh. Je vraj v jeho záujme, aby v nej zotrval. V reakcii na jeho slová expredseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina napísal, že “z tohto fanatizmu ide strach”, pretože spochybňuje princíp volieb.

Minulotýždňové odvolávanie predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára sa skončilo fiaskom. Paleta argumentov poslancov o tom, prečo by mal vo svojej funkcii zotrvať, bola pritom naozaj pestrá.

Svojský dôvod ponúkol aj poslanec za OĽaNO Peter Vons: „Ako sa povie v tom božom slove, je napísané, že Boh ustanovuje a zosadzuje kráľov a kniežatá, a proste tí, ktorí boli ustanovení, proste, ja dôverujem tomu, že bola to aj jeho vôľa,“ odpovedal vo zverejnenom videu redaktorke Denníka N.

Vysvetlenie o tom, že Boris Kollár bol do funkcie ustanovený Bohom, a že je aj v jeho záujme, aby v nej zostal, sa nepozdávalo ani politikom, ktorí sa hlásia ku kresťanskej tradícii.

„Nie som teológ, ale dovolím si povedať, že Pán Boh má veľa iného na riešenie, ako ustanovovať zhýralca Kollára do funkcie predsedu parlamentu. Sme ľud hriešny, ale toto by nám Pán Boh neurobil,“ napísal na margo Vonsovej výpovede niekdajší šéf KDH Alojz Hlina.

Podľa jeho mienky nám dal Boh slobodu a tú vraj nezvládame. Tiež si myslí, že hrozí, že Vons a jemu podobní budú za chvíľu vravieť, že ich do funkcie ustanovil Boh. „A ak ich teda poslal Boh, tak načo sú nám voľby? Z toho fanatizmu ide strach,“ pokračuje Hlina.

S podobným uvažovaním sa vraj pred parlamentnými voľbami nedalo bojovať a brániť sa mu. Podľa Hlinu pomôže iba snažiť sa súčasný stav prežiť bez toho, aby sme sa „pomlátili“.