Úvod Z DOMOVA Podľa prieskumu väčšina občanov očakáva od štvrtej Ficovej vlády lepšie riadenie štátu

Podľa prieskumu väčšina občanov očakáva od štvrtej Ficovej vlády lepšie riadenie štátu

Štvrtá vláda Roberta Fica. (Foto: archív)

Podľa názoru 57,2 percenta respondentov reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky agentúry AKO bude štvrtá vláda Roberta Fica bude riadiť štát efektívnejšie a s lepšími výsledkami ako kabinety Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Naopak, 36,7 percenta opýtaných s týmto názorom nesúhlasí. Prieskum agentúra realizovala od 7. do 14. novembra na vzorke tisíc respondentov.

S výrokom, podľa ktorého bude nová vláda riadiť štát efektívnejšie a s lepšími výsledkami, určite súhlasilo 33,2 percenta opýtaných a 24 skôr súhlasilo. S týmto výrokom určite nesúhlasilo 17,3 percenta respondentov a skôr nesúhlasilo 19,4 percenta. K otázke sa nevedelo vyjadriť 5,7 percenta respondentov a 0,4 percenta sa vyjadriť nechcelo.

Najviac respondentov, očakávajúcich lepšie výsledky novej vlády, je medzi voličmi Smeru-SSD (83 percent úplne súhlasí a 12 percent skôr súhlasí), Hlasu-SD (53 percent úplne súhlasí a 37 percent skôr súhlasí) a SNS (53 percent úplne súhlasí a 35 percent skôr súhlasí).

S výrokom, podľa ktorého bude nová vláda riadiť štát efektívnejšie a s lepšími výsledkami, najčastejšie nesúhlasili respondenti, ktorí vo voľbách dali hlas koalícii OĽaNO, Kresťanská únia a Za ľudí (59 percent určite nesúhlasí a 21 percent skôr nesúhlasí), PS (32 percent určite nesúhlasí a 42 percent skôr nesúhlasí) a KDH (22 percent určite nesúhlasí a 39 percent skôr nesúhlasí).