Úvod Z DOMOVA Podľa prieskumu by voľby opäť vyhral Smer-SD

Podľa prieskumu by voľby opäť vyhral Smer-SD

Reprofoto: internet

Podľa prieskumu agentúry AKO, ktorý sa usktočnil pre reláciu TV JOJ Na hrane v dňoch 4. – 10. mája na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov, keby sa parlamentné voľby do Národnej rady SR konali začiatkom mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 18 percent hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 16,5 percenta a hnutie Progresívne Slovensko so 14,3 percenta hlasov.

Strana SaS by skončila štvrtá so ziskom 8,3 percenta hlasov. Nasleduje OĽaNO so ziskom 7,4 percenta, hnutie Republika so 6,9 percenta hlasov. So ziskom 6,6 percenta by skončilo KDH a 5,6 percenta by získalo hnutie Sme rodina.

Pred bránami parlamentu by zostala SNS, ktorej by vyslovilo dôveru 4,4 percenta voličov. Za ňou nasledujú Demokrati so ziskom 3,4 percenta hlasov. Nasleduje Maďarské fórum (3,1 percenta), Za ľudí (1,9 percenta), Modrí – Európske Slovensko (1,1 percenta) a Aliancia (1,1 percenta).

Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostali ani Kotlebovci-ĽSNS s 0,7 percenta hlasov, Kresťanská únia a Socialisti.sk (zhodne po 0,2 percenta). Národná koalícia, Strana zelených a KSS by získali zhodne po 0,1 percenta hlasov.

Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 32 mandátov, Hlas-SD 30 a Progresívne Slovensko 26. SaS by mala 15 kresiel, OĽaNO 13 mandátov. Zhodne po 12 kresiel by mali Republika a KDH. S desiatimi poslancami by sa do parlamentu dostalo Sme rodina.