Úvod ZO ZAHRANIČIA Podľa Putina sa Rusko chystá spolupracovať s Bidenom a bude podporovať Donbas

Podľa Putina sa Rusko chystá spolupracovať s Bidenom a bude podporovať Donbas

Vladimir Putin. (Foto: archív)

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin verejne vyjadril presvedčenie, že vláda nového amerického prezidenta Joea Bidena bude s Ruskom spolupracovať na vyriešení vzájomných nezhôd.

Biden má podľa Putina skúsenosti v domácej a zahraničnej politike. „Očakávame, že všetky problémy, ktoré sa vyskytli – alebo aspoň niektoré z nich – sa za novej americkej vlády podarí vyriešiť,“ vyhlásil Putin na tlačovej konferencii.

Ako dodal, vzťahy medzi USA a Ruskom sa stali „rukojemníkom“ domácej politiky Spojených štátov. Súčasný prezident USA Donald Trump má podľa Putina v Spojených štátoch rozsiahlu podporu a podľa informácii dostupných Moskve sa nechystá opustiť politický život.

Rusko bude podľa Putina takisto pokračovať v poskytovaní podpory regiónu Donbas na východe Ukrajiny. „My, Rusko, budeme podporovať Donbas takou istou formou, ako doteraz,“ povedal Putin a dodal, že Rusko podporu dokonca ešte posilní. Podľa neho ide o podporu v súvislosti s výrobou, riešením sociálnych problémov, záležitosťami v oblasti infraštruktúry a ďalších oblastí.