Úvod Z DOMOVA Podľa Sulíka Heger odmietol pri ropnom embargu rokovať o lepších podmienkach pre...

Podľa Sulíka Heger odmietol pri ropnom embargu rokovať o lepších podmienkach pre SR. Hlas-SD žiada jeho demisiu

Predseda vlády SR Eduard Heger s predsedníčkou EK Ursulou von der Leyenovou a prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. (Foto: Twitter Eduarda Hegera)

Ak predseda vlády SR Eduard Heger odmietol na samite EÚ v Bruseli rokovať o lepších podmienkach pre Slovenskú republiku v rámci embarga na ruskú ropu, podľa opozičnej strany Hlas-SD nemá morálne právo zotrvať na svojom poste.

„Podľa komunikácie, ktorú uverejnil minister hospodárstva Richard Sulík, mu premiér oznámil, že na samite nebude bojovať za lepšie podmienky pre Slovensko a necháva to na premiéroch Česka a Maďarska.

Ak sa toto Hegerovo vyjadrenie potvrdí, mal by okamžite podať demisiu, pretože neospravedlniteľne ignoroval základné národnoštátne záujmy Slovenskej republiky,“ vyhlásil predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Strana chce podať návrh na Hegerovo odvolanie, na čo musí zozbierať 30 podpisov poslancov na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR. Zatiaľ ich majú 11. „Najrýchlejšou cestou by bola demisia Eduarda Hegera, ktorá by znamenala pád celej neschopnej a amatérskej vlády vrátane Igora Matoviča, Richarda Sulíka a Veroniky Remišovej,“ myslí si Pellegrini.