Úvod Z DOMOVA Podmanický končí v Smere: Pellegrini je viac liberál, ako ľavičiar

Podmanický končí v Smere: Pellegrini je viac liberál, ako ľavičiar

Ján Podmanický. (Foto: Michaela Kolimárová)

Poslanec Ján Podmanický odchádza zo strany Smer-SD aj z jeho poslaneckého klubu. Rovnako sa vzdal postu krajského predsedu Smeru v Žiline. ​Oznámil to na tlačovej konferencii po kritike zvnútra strany za to, že spolu s poslancami ĽSNS vytvoril konzervatívnu platformu.

V politike však zostáva. Podľa svojich slov nechce byť príčinou ďalšieho nárastu napätia v Smere, v ktorom pôsobil od jeho vzniku. Podmanický spolu s ďalším poslancom Smeru Mariánom Kérym založil minulý týždeň s poslancami Tomášom Tarabom a Filipom Kuffom zo strany KDŽP, ktorí kandidovali za kotlebovcov a sú členmi ich poslaneckého klubu, Platformu za hodnotové Slovensko.

Viacerí vysokopostavení predstavitelia Smeru sa k tomu postavili kriticky. „Sociálna demokracia na Slovensku sa nesmie spriahať s extrémistami, ktorí dodnes spochybňujú napríklad SNP,“ reagoval expremiér a podpredseda strany Peter Pellegrini.

„Pozícia a hodnotové otázky strany Smer-SD sú známe a jednoznačné. Pokiaľ ho poslanci nezdieľajú, mali by znášať zodpovednosť, pričom jednou z možností je aj odchod,“ povedal ďalší podpredseda Smeru Peter Žiga.

Podmanický na to reagoval, že jeho meno sa na rozdiel od niektorých jeho kritikov nespomínalo pri kauzách, ktoré Smer poškodili. „Pre viacerých politikov strany Smer je dnes konzervatívna a národná agenda problémom,“ povedal.

Ako dodal, nechce byť príčinou ďalšieho napätia v Smere a najmä nechce byť zámienkou, ktorú použije podpredseda strany Peter Pellegrini na svoj odchod zo strany,“ vyhlásil s tým, že názory Pellegriniho nezdieľa a považuje ho viac za liberála, ako ľavičiara.