Úvod Z DOMOVA Podmanický: Výzvy, aby policajti zasahovali proti zberu podpisov, je bezbrehý hyenizmus a...

Podmanický: Výzvy, aby policajti zasahovali proti zberu podpisov, je bezbrehý hyenizmus a hulvátstvo

Ján Podmanický. (Foto: Michaela Kolimárová)

Nezaradený poslanec NR SR a starosta kysuckej obce Stará Bystrica Ján Podmanický je aj napriek tomu, že niektorí občania žiadajú samosprávy o testovanie, proti týmto „manévrom“, ktoré sú podľa neho skôr rizikom pre zdravie, ako prínosom.

Podmanický na sociálnej sieti priznal, že bol proti tomu, aby sa v obci Stará Bystrica organizovalo celoplošné testovanie. „Viacerí z vás, ktorí pracujete, ste mi však volali s prosbou, aby sme to predsa len zorganizovali.

Obyčajní ľudia sa v tomto prípade stali obyčajnými rukojemníkmi človeka, ktorý dostal do rúk moc, s ktorou nevie nakladať,“ komentoval nariadenie vlády niekdajší poslanec za Smer-SD.

Sťažuje sa aj na to, že celá príprava je na pleciach obcí a miest. „V podstate si to musíme celé od piky pripraviť a zabezpečiť. Zdravotníkom niekoľkonásobne znížili odmeny, armáda už nepomôže ani tým, že by doviezli testy, nikto nevie, ako to napokon všetko dopadne,“ píše poslanec a starosta.

Dodal, že zo zdravotného hľadiska je to podľa neho zbytočné podujatie: „Len sa zvýši riziko nákazy ľudí a výsledky nebudú mať nijakú hodnovernosť. Každý vie, že antigénové testy sú nespoľahlivé. Spomeňte si na ministra Naďa, ako ráno išiel na antigénový test a bol negatívny. Popoludní išiel na PCR test a bol pozitívny.“

Podujatie má podľa jeho názoru len ospravedlniť bezdôvodné nakupovanie ohromného množstva zbytočných testov od známej trnavskej firmičky. “Keby sa raz urobilo riadne testovanie s riadnymi testami, malo by to tisíckrát väčší zmysel, ako toto sústavné testovanie nekvalitnými testami – vtedy by sme sa na tom radi všetci podieľali,“ myslí si.

Podmanický poprosil ľudí, aby sa tí, čo to nepotrebujú, nedávali testovať. “Nech na testovanie idú naozaj len tí, čo potrebujú modrý papierik do zamestnania. Neverím, že nejaký policajt sa zníži k tomu, aby kontroloval ľudí na prechádzke v prírode,“ napísal poslanec.

Vo svojom statuse ďalej vyjadril presvedčenie, že opozičným stranám sa podarí dohodnúť na tom, aby sa počas celoplošného testovania zbierali podpisy na referendum o skončení pôsobenia súčasnej vlády, ktorú nazval “bláznovou vládou”.

„Nenapísal by som takýto ostrý status, ale výzvy ministrov Naďa a Krajčího, aby policajti zasahovali proti zberu podpisov, je taký bezbrehý hyenizmus a hulvátstvo, že ma zdvihlo zo stoličky. Tak ten ich chorý nápad nahnať ľudí v zime a v čase infekčného britského covidu na jedno miesto má byť o.k., ale zber podpisov by mal byť stíhaný?

Fakt to prekračuje všetky normálne hranice. Oni si neuvedomujú, že v ľuďoch už vrie zlosť – a namiesto toho, aby komunikovali ústretovo, idú sa im vyhrážať? Ak sa opozícia dohodne na referendových otázkach, tak sa u nás v obci podpisy zbierať budú!“ uzavrel svoj príspevok Podmanický.