Úvod Video Podvod na voličoch ako nová politická stratégia

Podvod na voličoch ako nová politická stratégia

Najnovší „argument“ Alojza Hlinu proti Robertovi Ficovi: Fico môže sa spackanú operáciu kolena v Nitre. Kam až klesne demagógia opozície? Programy, hodnoty, vízia spoločnosti sú nič, dostať sa k moci za cenu akýchkoľvek lží, popretia hodnôt a programu je politickou stratégiou dneška. Toľko na margo diskusie Hlina kontra Beblavý.

Treba však oceniť, že Hlina prvýkrát verejne priznal, že všetky hlasy konzervatívnych voličov, ktoré z nepochopiteľných dôvodov dostane KDH, skončia u progresívcov. Toto krajne cynické priznanie zároveň oslobodzuje, je však prejavom toho kam sa dnešná politika dostala.

Miroslav Beblavý ako bojovník proti Pente = absolútny výsmech súdnosti voličov. Bez pravicových vlád by nebola Penta ničím. Za Dzurindu doslova riadila štát a rozhodovala o úplatkoch pre svojich podriadených politikov. Curriculum vitae Beblavého: začal ako „Mikloš boys“ auditom pre Úrad vlády SR, výsledok – stovky ľudí na dlažbe.

Asistoval Kaníkovi ako dvojka na ministerstve, keď oberal invalidných dôchodcov o ich dôchodky a rušil náhradné výživné a ďalších štyridsať sociálnych zákonov, ktoré pár mesiacov predtým prijal v skrátenom legislatívnom konaní.

Ochránil zisky zdravotných poisťovní (teda penťáckej Dôvery), keď podal podanie na Ústavný súd. Mazákovo stádo plné „morálnych a kompetentných osobností“ rozhodlo, že obmedziť zisk poisťovní je neústavné. KDH dodalo Pente „Pentliarika“ a ľudia z Penty písali zákony na ministerstve zdravotníctva. „Pentlarika“ na podnet Penty inštaloval Figeľ a Figeľa dal za odmenu na kandidátku do europarlamentu „bojovník proti oligarchom“ Hlina.

Príbeh sa uzatvára, orgie pokrytectva prekonali všetky hranice. V tom však prichádza Matovič a so slzami v očiach a sľubuje, že vyvolá referendum o obmedzení zisku poisťovní. Skončí to ako vždy – epochálnym klamstvom. Matovič a KDH-ci vždy zlyhali a vždy sklamali. Aspoň, že to vieme, aj keď mnohí asi bohužiaľ nie…