Úvod Zaujímavé Pojazdná piváreň v Brne láka štamgastov

Pojazdná piváreň v Brne láka štamgastov

Foto: archív

Centrum Brna má novú atrakciu: pojazdnú krčma v podobe starej drevenej električky kombinovanej s bicyklom. Jej návštevníci si počas dvojhodinovej jazdy doprajú pivo, zároveň však šliapu do pedálov, čím poháňajú vozidlo. Takzvaný kološkopek sa pohybuje rýchlosťou svižnejšej chôdze, teda zhruba 5 kilometrov za hodinu.

Organizátori uvádzajú, že do kološkopku sa zmestí 16 osôb. Desať z nich šliape do pedálov, ostatných šesť sa vezie. Vodič určuje trasu, ktorá vedie centrom mesta, vždy je však iná. Počas dvojhodinovej jazdy je aj niekoľko zastávok na čapovanie piva i toaletu.

Foto: archív
Foto: archív

Ľudia si netradičný zážitok doprajú pri rôznych príležitostiach, napríklad pri rozlúčkach so slobodou či narodeninových oslavách, prezrádza organizátor jázd Marek Fišer. Kološkopek už využila aj dievčenská partia, ktorá si však namiesto piva vybrala víno.

Fišer videl podobnú atrakciu v zahraničí. „Jazdí sa tak v Holandsku, Belgicku, Maďarsku, a preto sme sa rozhodli zaobstarať niečo podobné do Brna. Vozidlo sme kúpili vlani v Holandsku a odvtedy sme na ňom pracovali.

Prvýkrát sme s ním vyšli do mesta tento rok na jar,“ povedal Fišer. Cenu stroja neprezradil, podľa neho to však nie je lacná záležitosť a stojí rovnako ako auto. Mobilná piváreň je k dispozícii na objednávku. Dvojhodinová jazda stojí 6-tisíc českých korún (230 eur), v cene je vychladený 30-litrový sud piva Starobrno Medium.

Foto: archív
Foto: archív