Úvod Z DOMOVA Policajný exprezident Lučanský sa pokúsil o samovraždu, je v kritickom stave

Policajný exprezident Lučanský sa pokúsil o samovraždu, je v kritickom stave

Foto: archív

V prípade bývalého policajného prezidenta generála Milana Lučanského nastal náhly zvrat. V cele sa pokúsil o samovraždu. Nachádza sa v nemocnici v bezvedomí s diagnózou mozgová smrť. V tlačovej správe o tom informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR.

„Dnes podvečer prišlo v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove k mimoriadnej udalosti, pri ktorej sa väzobne stíhaný M. Lučanský pokúsil o samovraždu. Stalo sa tak napriek tomu, že bol pravidelne monitorovaný a bolo mu poskytované aj psychologické poradenstvo. Jeho stav je kritický.“

Ďalšie okolnosti prípadu sa aktuálne vyšetrujú. Podľa neoficiálnych informácií sa mal Lučanský obesiť na teplákovej bunde. Zhodou okolností nový generálny prokurátor Maroš Žilinka práve dnes oznámil výsledky vyšetrovania Lučanského zranenia spred dvoch týždňov.

Prvotné zranenie podľa neho nebolo spôsobené inou osobou, vylúčený bol aj pokus o samovraždu. Podľa Žilinku ide o výsledok preverovania okresnej a krajskej prokuratúry v Prešove, ktoré zahŕňalo okrem iného kontrolu kamerových záznamov z väzenského ústavu v Prešove, ako aj pohovor s Lučanským.

Generálny prokurátor zároveň vyzval, aby bola rešpektovaná prezumpcia neviny Milana Lučanského. „Ide o osobu, ktorá pre túto spoločnosť urobila aj veľa dobrého,“ uviedol s tým, že medializácia dohadov o jeho zdravotnom stave bola zásahom do dôstojnosti obvineného. Realita dnešnej samovraždy spochybňuje predošlé verzie aj výsledky Žilinkovho prešetrovania.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je na ceste do Prešova, kde preverí vzniknutú situáciu priamo s príslušnými prokurátormi krajskej a okresnej prokuratúry v Prešove. O ďalšom postupe bude prokuratúra informovať.