Úvod Z DOMOVA Polícia opäť zadržala Rudolfa Vaskyho

Polícia opäť zadržala Rudolfa Vaskyho

Rudolf Vasky. (Foto: archív)

Polícia opäť zadržala youtubera Rudolfa Vaskyho. Dôvodom je podľa polície nerešpektovanie rozhodnutia súdu, ktorým mu zakázal uverejňovať príspevky na internete, alebo sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať. Vasky uverejňoval videá aj v posledných dňoch napriek zákazu súdu.

„Daná osoba bola vyšetrovateľom už v minulosti obvinená z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, a to závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Momentálne je osoba zadržaná v CPZ a prebiehajú ďalšie procesné úkony,“ dodáva polícia.

Novinár a bývalý kandidát na prezidenta Martin Daňo, ktorý bol vo väzbe v rovnakom čase ako v minulosti Vaský, pred týždňom na sociálnej sieti napísal, že Vaského mnohokrát žiadal, aby dodržiaval uznesenie súdu. „Zvolil si inú cestu a nepáči sa mi to. A nebol som sám čo ho o to prosil, ale bol som slabší ako tí, čo ho podnecovali.

Vlastne teraz sa z nezákonnej väzby stane väzba zákonná… Na čo je toto dobré, neviem. Ja tiež veľmi trpím, že nemôžem naplno pracovať, ale z nariadenia súdu nevybočím,“ dodal Daňo.