Úvod Spoločnosť Polícia v prípade Gaulieder pracuje aj s verziou vraždy

Polícia v prípade Gaulieder pracuje aj s verziou vraždy

Foto: archív

Polícia preveruje okolnosti smrti bývalého poslanca Národnej rady SR Františka Gauliedera. Toho v noci z piatka na sobotu krátko pred druhou hodinou ráno na trati medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou zrazil nákladný vlak. Gauliedera identifikoval blízky príbuzný.

Portál cas.sk priniesol svedectvo rušňovodiča vlaku, ktorý mal povedať, že muž vybehol spoza trakčného vedenia a postavil sa pred idúci vlak. Napriek tomu polícia pracuje s dvomi verziami, podľa ktorých mohlo ísť o samovraždu, ale aj vraždu. Polícia sa k detailom prebiehajúceho vyšetrovania zatiaľ nechce vyjadrovať.

„Môžem potvrdiť, že prišlo k zrážke osoby s nákladným vlakom, pri ktorej 66-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Presnú príčinu smrti určí pitva. U rušňovodiča alkohol v dychu zistený nebol,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Ako doplnila, poverený policajt oddelenia železničnej polície začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia. Polícia najskôr našla auto spolu s jeho osobnými dokladmi odstavené medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou, po tom čo rodina už dlhšie nemala o ňom správy. Približne o 1:50 h zrazil muža vlak.

Podľa publicistického portálu datel.sk po objavení Gauliederovho auta bol k nemu privedený služobný pes, ktorému sa však nepodarilo zachytiť nijakú stopu. „Táto okolnosť môže nasvedčovať tomu, že František Gaulieder bol proti svojej vôli vtiahnutý do iného motorového vozidla, a preto policajný pes nemohol stopu zachytiť,“ uvádza portál.

Líder opozičnej strany OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že sa Gauliederovi vyhrážali. „Hovoril mi, že sa mu neustále vyhrážajú. Posielajú náboje a podľa jeho FB ešte aj tento pondelok mu hodili do dvora mŕtvu čiernu mačku,“ napísal Matovič na sociálnej sieti. Gaulieder to mal šéfovi obyčajných povedať v piatok 17. marca, keď sa prvý a posledný raz stretli. Či vyhrážky súviseli so súčasným Gauliederovým pôsobením alebo s jeho minulosťou, Matovič bližšie nevie.

Okolo Gauliedera vznikla v roku 1996 jedna z veľkých káuz, keď mu bol hlasovaním v pléne NR SR odňatý poslanecký mandát. Gaulieder, ktorý bol od roku 1994 poslancom za HZDS, sa podľa mal podľa HZDS písomne vzdať poslaneckého mandátu, čo však popieral. V súčasnosti bol Gaulieder poslancom Mestského zastupiteľstva v Galante.