Úvod Z DOMOVA Polícia zadržala na proticovidovom proteste v Bratislave troch ľudí

Polícia zadržala na proticovidovom proteste v Bratislave troch ľudí

Foto: archív

Počas štvrtkových protestov v hlavnom meste polícia zadržala a predviedla na policajné oddelenia celkovo tri osoby. Pre médiá to potvrdil Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Medzi zadržanými je aj poslanec Národnej rady SR za ĽSNS Marek Kotleba, proti ktorému by sa malo viesť priestupkové konanie. “Počas dňa boli v súvislosti s protestami predvedené na príslušné policajné oddelenia celkovo tri osoby. Obvinenie konkrétnym osobám vznesené nebolo,“ dodal Szeiff.

Na Hodžovom námestí a na Námestí slobody v Bratislave sa protestovalo proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu, proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej i médiám.

Protesty narušili niekoľkominútové blokácie ciest pri Hodžovom námestí i pri Námestí slobody. „Viacero osôb z verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí na vozovku v blízkosti zastávky MHD a pokúsili sa zablokovať premávku v smere na Štefánikovu ulicu.

Poriadkoví policajti začali bezodkladne tieto osoby vyzývať, aby opustili priestor cestnej komunikácie a následne ich začali vytláčať na miesto mimo vozovky,“ uviedli bratislavskí policajti. Panónsku cestu krátky čas blokovalo 12 áut. Polícii sa podarilo v krátkom čase zakročiť a dlhším blokáciám zabrániť.