Úvod Z DOMOVA Poradcovi Eduarda Hegera a advokátovi OĽaNO Miškovičovi pozastavili výkon advokácie

Poradcovi Eduarda Hegera a advokátovi OĽaNO Miškovičovi pozastavili výkon advokácie

Foto: archív

Portál Aktuality priniesol informáciu, že poradca ministra financií Eduarda Hegera a dvorný advokát viacerých rezortov najväčšej vládnej strany Michal Miškovič prišiel o možnosť vykonávať advokátsku činnosť. Pozastavila mu ju advokátska komora.

Miškovič sa preslávil zmluvami presahujúcimi milión eur v rezortoch a inštitúciách, ktorým šéfujú zástupcovia strany OĽaNO. Richard Sulík v zmluvách s Miškovičom vidí hanbu, Veronika Remišová konflikt záujmov, Ján Budaj plánuje zmluvu s ním zrušiť.

V dôsledku súdneho konania, v ktorom Miškovič čelí obžalobe z porušovania cudzích práv, má pozastavený výkon advokátskej činnosti. Od roku 2017 je obžalovaný za falšovanie podpisov. Hovorkyňa SAK Alexandra Donevová oznámila, že sa predsedníctvo komory 10. a 11. septembra venovalo statusovým záležitostiam týkajúcim sa viacerých advokátov a výkonu ich advokátskej činnosti.

Pripomenula tiež, že komora môže pozastaviť výkon advokácie tomu, proti komu sa začalo trestné stíhanie za trestný čin do právoplatného rozhodnutia vo veci. Na stíhanie Miškoviča za údajné falšovanie podpisov poukázala opozícia, ktorá upozornila, že advokát je aj napriek tomu členom legislatívnej rady vlády i poradcom ministra financií Eduarda Hegera.

Opoziční poslanci kritizovali aj to, že Miškovič získal vysoké štátne zákazky od viacerých štátnych inštitúcií, ktoré vedú nominanti najsilnejšej koaličnej strany. Smer-SD v tejto súvislosti podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR, takisto podnet na Úrad pre verejné obstarávanie a Slovenskú advokátsku komoru.