Úvod Ekonomika Porsche postaví pri Piešťanoch technologické centrum

Porsche postaví pri Piešťanoch technologické centrum

Foto: archív

Nemecký výrobca športových vozidiel Porsche plánuje pri Piešťanoch na západe Slovenska postaviť technologické centrum divízie robotizovaných liniek pre automobilový priemysel. Prostredníctvom dcérskej spoločnosti Porsche Werkzeugbau chce do projektu v prvej fáze investovať 14 miliónov eur a vytvoriť približne 40 pracovných miest, napísal dnes regionálny denník My.

„Ide o výskum a vývoj až po realizáciu. Hala bude mať testovaciu a výrobnú plochu okolo 8000 metrov štvorcových. V druhej fáze chceme byť schopní dodávať celé výrobnej linky do automobilového priemyslu. Sú to obrovské objemy výroby, 500 až 1000 robotov,“ uviedol zástupca investora Rudolf Lupták, ktorý projekt predstavil zastupiteľom obce Horná Streda, kde technologické centrum vyrastie.

Firma tam vlastní pozemky s rozlohou 20 hektárov, stavebné povolenie by mohla dostať do konca tohto roka. Porsche Werkzeugbau má na Slovensku tiež výrobný závod v Dubnici nad Váhom, kde zamestnáva okolo 175 ľudí. Slovensko je v prepočte na obyvateľa najväčším výrobcom automobilov na svete. Na továrne automobiliek Jaguar Land Rover, Kia Motors, PSA a Volkswagen je naviazané množstvo výrobcov komponentov.