Úvod Spoločnosť Poslanec Anton Hrnko prišiel pri leteckom nešťastí o celú rodinu

Poslanec Anton Hrnko prišiel pri leteckom nešťastí o celú rodinu

Foto: Michaela Kolimárová

Haváriu lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, neprežil nikto zo 149 cestujúcich a ôsmich členov posádky. Stroj mal namierené do kenského hlavného mesta Nairobi. O bilancii nešťastia informovali podľa agentúry AFP etiópske štátne médiá. Zo zoznamu zverejneného na sociálnej sieti vyplýva, že na palube boli aj štyria Slováci.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v tejto súvislosti vydalo vyhlásenie, v ktorom vyjadrilo sústrasť všetkým pozostalým po obetiach tohto nešťastia, pri ktorom „podľa oficiálnych informácií zahynuli aj štyria občania Slovenskej republiky“.

„Predstavitelia našich diplomatických misií v Etiópii a Keni, ako aj naša diplomatická služba v Bratislave pristupujú k tejto tragédii s plným nasadením a v súlade s konzulárnou praxou,“ uvádza sa vo vyhlásení MZVaEZ SR.

Letecké nešťastie v Adis Abebe:

Podľa informácií portálu Pravda.sk boli medzi obeťami aj rodinní príslušníci podpredsedu SNS a poslanca NR SR Antona Hrnka. Informáciu neskôr potvrdil aj samotný poslanec, keď na svojom profile na sociálnej sieti napísal: „S hlbokým smútkom oznamujem, že moja drahá manželka Blanka, syn Martin a dcéra Michala zahynuli počas leteckej katastrofy v Addis Abebe dnes v ranných hodinách.“

Martin Hrnko pôsobil ako sprievodca v cestovnej kancelárii BUBO. „Martin bol vždy usmiaty, pokojný muž, ktorého extrémne bavilo cestovanie a v práci sprievodcu sa našiel. Veľmi rýchlo sa zaradil medzi našich najlepších sprievodcov. Mal obrovský prehľad a pokojný, ľudský prístup,“ napísali o ňom kolegovia.

„V roku 2018 absolvoval 74 letov, prežil vo vzduchu 295 hodín a preletel 201 348 kilometrov. Na cestách prežil 316 dní. Mal rád zaujímavé lety, tešil sa na let ponad severný pól či ponad africkú savanu.“

Napokon sa mu stala osudnou cesta na vlastnú dovolenku. „Po troch mesiacoch práce v južnej Afrike sa teraz v rámci svojej dovolenky vybral za kmeňom Samburu v Keni. Tí, čo ste Martina poznali, viete, že chcel byť stále niekde.

Potápal sa na Veľkonočnom ostrove, pároval víno s čokoládou v Kapskom meste, tancoval na festivale orlích lovcov v Mongolsku, trekoval v Rwande za gorilami, kúpal sa v jazere Titicaca. Jednoducho, miloval svet. Len nedávno sedel u nás v kancelárii a plánovali sme spolu ďalšie cesty… Je nám strašne smutno a celej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť…“ uviedla cestovná kancelária na sociálnej sieti.