Úvod Politika Poslanec Marček organizuje protest proti Kiskovi a jeho novej strane

Poslanec Marček organizuje protest proti Kiskovi a jeho novej strane

Andrej Kiska. (Foto: archív)

Nezaradený poslanec NR SR Peter Marček pri príležitosti skončenia mandátu prezidenta Andreja Kisku organizuje protestné zhromaždenie. Poslanec na sociálnej sieti pripomenul, že uplynutím funkčného obdobia končí doterajšej hlave štátu aj imunita.

“Tak poďme mu to zrátať a vymenovať mu všetky prehrešky a porušenia zákonov, zabráňme mu pokračovať v politike tým, že prídeme verejne vysloviť nesúhlas s tým, aby po založení nového politického subjektu pokračoval v parlamentnej politike,” vyzval Marček ľudí.

Marček tvrdí, že verejnosť nesmie byť ľahostajná. “Nesmieme dovoliť jemu, ako aj orgánom činným v trestnom konaní, prokuratúre a súdom, aby jeho trestné činy zostali nevyšetrené a nepotrestané. Zákony platia pre všetkých, tak ako pre Bašternáka, tak i pre Kočnera či Kisku! Imunita mu skončila, teraz sú na rade vyšetrovatelia, prokuratúra a súdy,” pokračuje ďalej Marček.

Protest sa má uskutočniť v nedeľu 16. júna o 16:00 h na Hodžovom námestí v Bratislave. “Taktiež upozorníme na tento moment aj orgány činné v trestnom konaní, počnúc NAKA, cez Generálnu prokuratúru, končiac súdmi SR, a tiež si spomenieme aj na niektorých ďalších škodcov a likvidátorov slovenskej tradičnej rodiny a štátnosti, ako napríklad švagra z druhého kolena, ministra zahraničia v demisii Miroslava Lajčáka,” dodal Marček.

Peter Marček. (Foto: Michaela Kolimárová)