Úvod Zdravie Pre dobré fungovanie metabolizmu jedzte každé dve až tri hodiny

Pre dobré fungovanie metabolizmu jedzte každé dve až tri hodiny

Foto: archív

Určite ste neraz počuli, že jedenie po piatej, šiestej alebo siedmej večer spôsobuje priberanie. Ak však chodíte spávať okolo polnoci, naposledy sa najete o piatej a potom až ráno, kilogramy navyše vám možno nehrozia, ale organizmus sa vám nepoďakuje.

Vynechanie večere totiž spôsobuje spomalenie metabolizmu a únavu. Lepšie je navečerať sa, ale s mierou. Ideálna je ľahká večera, zložená najmä z bielkovín, zabudnúť by ste mali na cukry a tuky.

Ak nechcete pribrať, pre dobré fungovanie metabolizmu jedzte pravidelne každé dve až tri hodiny. Ak chodíte spať neskoro, dajte si aj druhú večeru. Siahnuť možno po tvarohu, jogurte, ovocí alebo zelenine. Naposledy treba jesť dve až tri hodiny pred spaním.

Najväčšia chyba je dať si slabšiu večeru o piatej a neskôr to doháňať rôznymi maškrtami alebo nočnými návštevami chladničky. Pozor si dávajte aj na častý zlozvyk v podobe chrúmania čohokoľvek pri sledovaní televízie. Ak dostanete neodolateľnú chuť niečo zjesť, doprajte si spomínanú druhú večeru, napríklad v podobe čerstvej mrkvy.

Foto: archív
Foto: archív