Úvod Z DOMOVA Predstavenstvo spoločnosti Metro Bratislava vraj dostalo 60-tisícové odmeny, primátor Vallo to odmieta

Predstavenstvo spoločnosti Metro Bratislava vraj dostalo 60-tisícové odmeny, primátor Vallo to odmieta

Primátor Bratislavy Matúš Vallo. (Foto: archív)

Predstavenstvo bratislavskej mestskej obchodnej spoločnosti Metro Bratislava údajne dostalo podľa zamestnanca tejto spoločnosti Mareka Bednariča odmeny vo výške viac ako 60-tisíc eur, primátor hlavného mesta o to však popiera. Situácia s odmenami je podľa hovorcu Bratislavy Petra Bublu odlišná od verzie, ktorú poskytol Bednarič.

„V prvom rade, odmena doteraz nebola schválená a teda ani vyplatená. Na rozdiel od minulosti Metro dnes vykonáva reálnu činnosť (stavebný dozor na Dúbravsko-Karloveskej radiále, podklady pre podanie žiadosti o stavebné povolenie na pokračovanie električkovej trasy v Petržalke, zabezpečuje prípravu výstavby nájomných bytov na Muchovom námestí, atď.). Práve naštartovanie fungovania podniku bolo úlohou členov dočasného predstavenstva,“ povedal Bubla.

Dvaja z členov predstavenstva sú nominanti mesta (Drahan Petrovič, Albín Mráz), dvaja z ministerstva dopravy (Viktor Veselovský, Boris Tahy). Odmeny mali navrhnúť pre všetkých, nie selektívne len pre zástupcov mesta.

Situácia v Metre má byť odlišná od iných mestských podnikov. Jediný príjem všetkých členov predstavenstva je mesačná odmena vo výške 400 eur, na rozdiel od ostatných mestských podnikov, ktorých členovia predstavenstva, zodpovední zároveň aj za chod jednotlivých úsekov podniku, poberajú niekoľkonásobne vyššiu mesačnú odmenu.

„Práve tento rozdiel zohľadňovali navrhnuté odmeny. K ich schváleniu zatiaľ neprišlo. Navrhnutá odmena preto zodpovedá práci, ktorú členovia predstavenstva reálne vykonali a vykonávajú a zodpovedá tiež odmeňovaniu dočasných predstavenstiev v ostatných mestských podnikoch,“ dodal Bubla.