Úvod Z DOMOVA Predstavitelia Smeru-SD podali trestné oznámenie pre zločin sabotáže

Predstavitelia Smeru-SD podali trestné oznámenie pre zločin sabotáže

Foto: archív

Predstavitelia opozičnej strany Smer-SD podali na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania zločinu sabotáže. Podanie sa podľa predsedu strany Roberta Fica týka širšieho okruhu osôb, napríklad viacerých vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Fico podčiarkol, že nejde o anonymné trestné oznámenie a Smer-SD si stojí za každým slovom. Verí, že prokuratúra sa ním bude zaoberať. Dodal, že do podania zaradili prepisy výpovedí legálneho odpočúvania vyšetrovateľov NAKA. Tí sa mali podľa Fica rozprávať o útokoch na inštitúcie, ako Národný bezpečnostný úrad či Okresný súd Bratislava III.

Fico hovorí aj o útoku na Smer-SD a prenasledovaní politickej opozície. „Nie je nijakých pochýb, že ak hovoríme o NBÚ, ak hovoríme o súde, ak hovoríme o útoku na Úrad inšpekčnej služby, na vyšetrovateľku Dianu Santusovú, ak hovoríme o pripravenom a reálnom útoku na politickú stranu, že ide o útok na ústavný poriadok,” dodal.

Fico tvrdí išlo o organizovanú skupinu. “Takto by bola ich zodpovednosť za sabotáž ešte väčšia,“ poznamenal. Podľa neho má ísť o okruh operatívnych policajtov a vyšetrovateľov na NAKA, prokurátorov na Úrade špeciálnej prokuratúry, ministra vnútra, bývalého i terajšieho policajného prezidenta a niektorých sudcov na Najvyššom súde a na Špecializovanom trestnom súde.