Úvod Z DOMOVA Prekvapivý krok sudkyne Sabovej: vyhlásenie rozsudku v kauze Kuciak odložila o mesiac

Prekvapivý krok sudkyne Sabovej: vyhlásenie rozsudku v kauze Kuciak odložila o mesiac

Foto: archív

Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Ružena Sabová iba deň pred avizovaným vyhlásením verditku prekvapivo zrušila stredajší (5. 8.) termín pojednávania v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. Oficiálne ho zdôvodnila potrebou pokračovania porady senátu o pripravovanom rozsudku. Novým termínom hlavného pojednávania je 3. september.

Rozsudok nad Mariánom Kočnerom, Alenou Zsuzsovou a Tomášom Szabóom sa očakával po prednesení záverečných rečí prokurátora, splnomocnencov poškodených, obhajoby a obžalovaných.

Vzhľadom na to, že obžalovaní nevyužili možnosť posledného slova, zostalo už iba vyhlásiť rozsudok. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan navrhol vo svojej záverečnej reči uložiť obžalovaným trest odňatia slobody na 25 rokov.

Pojednávanie s Mariánom Kočnerom a spol. sa začalo v januári tohto roku. Senát zložený z predsedníčky sudkyne Ruženy Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku pojednával dokopy 22 dní.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marián Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.