Úvod Z DOMOVA Premiér: Boj s koronavírusom musíme vyhrať s čo najmenšími stratami

Premiér: Boj s koronavírusom musíme vyhrať s čo najmenšími stratami

Foto: archív

Slovensko čelí najkritickejšej situácii od svojho vzniku. Boj so zákernou infekciou COVID-19 musíme vyhrať, a to s čo najmenšími stratami. Vyrovnať sa musíme s ujmami na našom zdraví i negatívnymi dosahmi na ekonomiku. V mimoriadnom prejave na RTVS to uviedol dosluhujúci premiér Peter Pellegrini.

Predseda vlády pripomenul, že v boji s chorobou vláda pod jeho vedením naštartovala razantné kroky na spomalenie šírenia nového koronavírusu. „Možno sú niektoré z nich nepohodlné a vyžadujú si naše odriekanie. Majme však, prosím, na pamäti, že len našou vlastnou disciplínou a rešpektovaním týchto opatrení dokážeme chorobu poraziť,“ presviedčal občanov.

Posledný prejav Petra Pellegriniho v premiérskej funkcii:

Vláda podľa Pellegriniho pripravila aj prvé kroky na pomoc ohrozenej ekonomike a ľuďom, ktorí sa nie vlastnou vinou môžu ocitnúť bez práce. „Bude najmä úlohou novej vlády, aby mala na pamäti nielen ohrozených podnikateľov, ale aj všetkých zamestnancov, ktorí potrebujú živiť svoje rodiny,“ skonštatoval.

Zároveň vyjadril želanie, aby sme v boji s novým koronavírusom i jeho ekonomickými dôsledkami nepodľahli malomyseľnosti a beznádeji. „V ťažkých chvíľach vždy zachránila slovenský národ jeho súdržnosť, jednota a ochota obetovať sa pre spoločný záujem. Dnes potrebujeme rovnaké odhodlanie a rovnaký pocit spolupatričnosti,“ vyhlásil predseda vlády. Veľa úspechov zaželal ľuďom i novej vláde.