Úvod ZO ZAHRANIČIA Premiér: Matoviča určite nechcem vymeniť

Premiér: Matoviča určite nechcem vymeniť

Eduard Heger a Igor Matovič. (Foto: archív)

Predčasných volieb sa premiér Eduard Heger neobáva, s ich vyhlásením však nesúhlasí. Súčasného lídra hnutia OĽaNO a ministra financií Igora Matoviča podľa neho potrebné vymeniť. Premiér to uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike.

„Nie je načase vymeniť Matoviča ako lídra, určite ho nechcem vymeniť,“ povedal Heger. Reagoval tak na snahy opozície dosiahnuť vyhlásenia predčasných volieb. Podľa neho by sa uskutočniť nemali.

Premiér zareagoval aj na odstúpenie policajného prezidenta Petra Kovaříka. „Naša polícia prechádza očistou, ak by bolo v polícii všetko v poriadku, neprechádzala by ňou,“ dodal. Zároveň odmietol špekulácie o nestabilite v koalícií po tom, ako šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár pohrozil odchodom, ak príde k zmene sporného paragrafu 363 Trestného poriadku.

Na základe tohto paragrafu Generálna prokuratúra zrušila obvinenie voči bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému. Neskôr Kollár názor zmenil. „Určite to nie je tak, že pán Kollár určuje smerovanie vlády. Koalícia dokáže riešiť problémy a je tu vôľa dokončiť volebné obdobie,“ ubezpečil Heger.

Sporný paragraf preskúma odborná pracovná skupina. Zdôraznil, že zmena zákona sa nedeje pod tlakom aktuálnych udalostí, so zúžením právomoci generálneho prokurátora rátalo už programové vyhlásenie vlády z roku 2020. „

Má to byť ale výsostne odborná diskusia, ako naplniť naše predsavzatie preskúmať možnosť zúženia paragrafu 363 Trestného poriadku. Rád si počkám na výsledok odborného záveru pracovnej skupiny,“ dodal Heger.