Úvod Spoločnosť Prestížny americký portál vychválil Slovensko

Prestížny americký portál vychválil Slovensko

Foto: edugeography com

Prestížny americký portál Huffington Post píše o Slovensku v súvislosti s naším nadchádzajúcim predsedníctvom v Európskej únii. Už v titulku našu krajinu opisuje ako najlepšie strážené tajomstvo Európy. Autor článku Michael Jacobsen a spoluautorka Zuzana Palovic v úvode charakterizujú Slovensko ako málo známu vnútrozemskú krajinu.

Jacobsen sa však nevyhol chybe, keď napísal, že Slovensko si často zamieňajú so Slovinskom, svojím susedom. Inak však píše o nás vo veľmi pozitívnom svetle. Tvrdí, že máme ekonomiku s veľmi vysokými príjmami a jednu z najmladších populácií v Európe. Nevynecháva ani náš silný automobilový priemysel, keď pripomína, že nás označujú za „nový Detroit Európy“.

Chváli aj slovenské startupy. Ako úspešný príbeh opisuje slovenské IT značky, kde sa špeciálne pristavuje pri spoločnosti ESET, „vedúcej spoločnosti kybernetickej bezpečnosti“.

Pripomína, že Slovensko bolo najrýchlejšie rastúci člen eurozóny v rokoch 2004 až 2014. Vraj sme regionálny líder v produktivite za odpracovanú hodinu. „Ako je možné, že taká malá a mladá krajina dosiahla niečo také len štvrťstoročie od znovunadobudnutia suverenity?“ pýta sa Jacobsen. Pripisuje to strategickej polohe Slovenska a zároveň aj prispôsobivosti Slovákov.

Na záver autor vyzýva veľké firmy, ktoré sa zameriavajú na vlastné čínske či indické stratégie, aby oživili svoju európsku stratégiu. A Slovensko je na to podľa neho „výborný východiskový bod“.

2 komentárov

Comments are closed.