Úvod Ľudia Prezident Putin absolvoval akčnú dovolenku na Sibíri

Prezident Putin absolvoval akčnú dovolenku na Sibíri

Foto: archív

Zatiaľ čo americký prezident Donald Trump začal v piatok 17-dňovú letnú dovolenku vo svojom golfovom letovisku v Bedminsteri v štáte New Jersey, jeho ruský náprotivok Vladimir Putin má už krátku letnú dovolenku za sebou. Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova ju absolvoval začiatkom augusta v oblasti Tyvy v južnej Sibíri.

Ruský prezident prežil tri dni v divokej prírode túrami v lesoch, chytaním rýb na kaskáde horského jazera, plávaním či potápaním sa. „Podnebie je tu drsné, silne kontinentálne. Počas dňa sa dá opaľovať, avšak teplota vzduchu k večeru klesá len na päť stupňov,“ prezradil hovorca.

Putina na dovolenke sprevádzali minister obrany Sergej Šojgu, hlava Chakaskej republiky Viktor Zimin a hlava Tuvianskej republiky Šolban Kara-ool. Prezident si vyskúšal aj potápačský oblek s dýchacím prístrojom a pod vodou lovil šťuky. Nasnímal pri tom unikátne zábery kamerou GoPro, ktorú mal pripevnenú na kombinéze. Tento záznam, ako aj iné videá a fotografie z jeho dovolenky budú podľa agentúry TASS odvysielané v televízii.

Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív