Úvod Z DOMOVA Prezidentka prijala Matovičovu demisiu. Odstupujúci premiér poďakoval Bohu, Pavlínke, Rebeke, Klárke a...

Prezidentka prijala Matovičovu demisiu. Odstupujúci premiér poďakoval Bohu, Pavlínke, Rebeke, Klárke a mame

Foto: archív

Prezidentka SR Zuzana Čaputová poverila zostavením novej vlády Eduarda Hegera. Urobila tak po tom, ako prijala demisiu doterajšieho premiéra Igora Matoviča a tým celej vlády. Matovič následne vystúpil po boku Hegera so spoločným vyhlásením.

„Bol to síce len jeden rok, ale cítim sa, ako by ich bolo desať. Bol to najťažší rok pre Slovensko od 2. svetovej vojny. Prežil som ho v jedných topánkach a s jedným svedomím a s jediným cieľom chrániť životy a zdravie ľudí,“ vyhlásil dosluhujúci premiér.

„Ďakujem Bohu, ďakujem Pavlínke, ďakujem Rebeke, ďakujem Klárke a ďakujem mame. Ďakujem všetkým vám a prosím o odpustenie všetkých chýb, ktoré som za ten rok spravil. Nebojte sa, dobre bude a Edovi určite môžete veriť,“ pokračoval Matovič.

Heger následne poďakoval svojmu straníckemu šéfovi v OĽaNO za veľké gesto odstúpenia, „ktoré nemá obdobu“ a pripomenul mu, že „neodstupuje pre vraždy, ani pre korupciu, ale preto, aby priniesol pokoj, nádej a aby sa Slovensko stalo krajinou, kde budeme radi žiť.“

„Ty si upokojil situáciu medzi koaličnými partnermi a dal Slovensku nádej, aby sme boj proti korupcii a za lepší život ľudí mohli dotiahnuť do konca. Tak, ako sme to spolu ťahali za jeden povraz, verím, že tak budeme pokračovať aj naďalej,“ adresoval Heger svoje slová Matovičovi.