Úvod Z DOMOVA Prezidentka verí, že návšteva pápeža bude posolstvom nádeje

Prezidentka verí, že návšteva pápeža bude posolstvom nádeje

Foto: prezident.sk

Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že prítomnosť pápeža Františka na Slovensku bude posolstvom zmierenia a nádeje v zložitých časoch, ktoré žijeme. Prezidentka týmto vyhlásením reagovala na oficiálne potvrdenie návštevy svätého otca na Slovensku v dňoch 12. až 15. septembra.

„Som veľmi rada, že pápež František prijal pozvanie a potvrdil svoju návštevu Slovenska v septembri tohto roka. Keď som sa s ním v decembri vo Vatikáne stretla, hovoril mi o tom, ako mu je Slovensko blízke,“ spresnila prezidentka s tým, že tieto jeho slová potvrdzuje skutočnosť, že sa na Slovensku plánuje zdržať dlhšie.

„Veľmi si vážim jeho rozhodnutie zavítať práve na Slovensko. Po náročnom roku poteší a povzbudí mnohých ľudí,“ uviedol na sociálnej sieti premiér Eduard Heger. Dodal, že sa teší na osobné stretnutie s pápežom.

Z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) spresnili, že pápež potvrdil svoju návštevu po nedeľnom príhovore a modlitbe Anjel Pána vo Vatikáne. „Som rád, že môžem oznámiť, že od 12. do 15. septembra, keď Pán Boh dá, pôjdem na Slovensko, aby som prišiel na pastoračnú návštevu,“ uviedol podľa TK KBS pápež František.