Úvod Z DOMOVA Prezidentka: Z vlády odchádzajú najlepší ministri, situácia ma neteší

Prezidentka: Z vlády odchádzajú najlepší ministri, situácia ma neteší

Zuzana Čaputová. (Foto: TASR)

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú neteší aktuálna situácia, z vlády podľa nej postupne odchádzajú najlepší ministri. V reakcii na demisiu ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivana Korčoka to uviedla na tlačovej konferencii v Žiline. Zdôraznila, že je najvyšší čas pohnúť sa dopredu a vyriešiť vládnu krízu.

SaS už skôr avizovala, že dáva premiérovi Matovičovi do stredy ultimátum na to, aby odišiel z funkcie. Predseda SaS Richard Sulík už podal demisiu v utorok. Urobil tak po tom, ako premiér Matovič oznámil ochotu odísť z funkcie a pôsobiť ako člen vlády. Určil si na to viacero podmienok, jednou z nich bol aj odchod Sulíka z vlády.

Demisiu podala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, čo bolo tiež jednou z podmienok premiéra. Matovič žiadal aj odchod Juraja Šeligu z postu podpredsedu parlamentu. Ten je zatiaľ vo funkcii, no oznámil, že do rozhodnutia straníckych orgánov a uzatvorenia novej koaličnej dohody nebude viesť rokovanie parlamentu.