Úvod ZO ZAHRANIČIA Pri streľbe v migrantmi terorizovanom Malmö zahynul tínedžer, ďalší má kritické zranenia

Pri streľbe v migrantmi terorizovanom Malmö zahynul tínedžer, ďalší má kritické zranenia

Foto: archív

Pätnásťročný chlapec zomrel a ďalší tínedžer sa nachádza v kritickom stave po streľbe, ku ktorej prišlo v sobotu neskoro večer na rušnom námestí v meste Malmö na juhu Švédska. Ako oznámila polícia v Malmö, zabitý chlapec bol jednou z dvoch osôb zasiahnutých pri streľbe, ktorú spustili neznámi útočníci na pizzeriu v sobotu o 21:00 h. Svedkovia videli útočníkov utekať z miesta činu na bicykloch, informovala ďalej agentúra AP.

Streľba sa odohrala len niekoľko minút po výbuchu v inej štvrti Malmö, kde explodovala nálož umiestnená pod autom, ktorá zničila toto vozidlo a poškodila ďalšie. Polícia zatiaľ nestanovila, či oba prípady nesúvisia.

Malmö, tretie najväčšie švédske mesto, zažilo v uplynulých niekoľkých rokoch viacero explózií a strelieb. Tieto prípady boli spojené najmä s organizovaným zločinom a spormi medzi kriminálnymi gangmi.

Kedysi pokojné mesto sa zmenilo na jedno z najnebezpečnejších vo Švédsku potom, ako sa z neho stalo hlavné miesto príjímania migrantov do krajiny. Kriminalitu, akú Švédsko nazažilo vo svojej doterajšej histórii, majú v drvivej väčšine prípadov na svedomí práve migranti, ktorí terorizujú miestne obyvateľstvo.