Úvod Politika Pri teroristickom útoku v Istanbule nezomreli nijakí Slováci

Pri teroristickom útoku v Istanbule nezomreli nijakí Slováci

Foto: archív

Atatürkovo letisko v tureckej metropole Istanbul ráno čiastočne obnovilo prevádzku po teroristickom útoku z utorka večera, ktorý si vyžiadal 41 mŕtvych a 239 zranených, z ktorých už 109 prepustili z nemocnice.

Medzi doposiaľ potvrdenými obeťami samovražedných atentátnikov, zrejme z radov Islamského štátu, je podľa úradu guvernéra desať cudzincov, tri osoby s dvojitým občianstvom a prinajmenšom 23 Turkov. Spomedzi usmrtených cudzincov pochádzali päť zo Saudskej Arábie, ďalší dvaja boli z Iraku. Po jednom mŕtvom zaznamenali aj krajiny Tunisko, Uzbekistan, Čína, Irán, Ukrajina a Jordánsko.

Palestínsky veľvyslanec v Turecku Faíd Mustafá podľa agentúry AP uviedol, že medzi mŕtvymi je aj 28-ročná Palestínčanka pochádzajúca z Predjordánska. Zranenia podľa jeho slov utrpelo tiež ďalších šesť Palestínčanov.

Po útoku v oblasti medzinárodného terminálu boli okamžite pozastavené všetky prílety a odlety z istanbulského letiska. Ešte počas noci letisko osobne navštívil turecký premiér Binali Yildirim a oficiálne ohlásil jeho znovuotvorenie.

Medzi obeťami teroristického útoku na letisku v tureckom Istanbule nie sú nijakí Slováci. „Nemáme informácie o tom, že by medzi obeťami boli naši občania,“ vyhlásil riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igor Skoček.

Potvrdil, že v čase výbuchu boli na letisku Slováci. „Spojili sme sa s nimi a všetci informovali, že sú v poriadku,“ doplnil Skoček s tým, že situáciu ministerstvo ďalej sleduje.