Úvod Z DOMOVA Pri testovaní osobne pomáhali aj Matovič s Krajčím

Pri testovaní osobne pomáhali aj Matovič s Krajčím

Igor Matovič počas testovania. (Foto: archív)

Pri sobotňajšej pilotnej fáze plošného testovania na ochorenie COVID-19 na Orave pomáhal aj premiér Igor Matovič. Asistoval pri administratíve v súvislosti s odoberaním vzoriek na odbernom mieste v Tvrdošíne. Popoludní sa presunul do Námestova.

Na odbernom mieste v Tvrdošíne sa do testovania zapojil minister zdravotníctva Marek Krajčí. V Trstenej sa stretol s vedením tamojšej nemocnice, ako aj nemocnice v Dolnom Kubíne a tiež so zástupcami zdravotníkov z Oravy.

Odberné miesta navštívil tiež minister práce Milan Krajniak. Oboznámil sa so situáciou v Bardejovskej Novej Vsi aj v obciach Zborov a Gaboltov. Situáciu na Orave skontroloval i minister vnútra Roman Mikulec, v teréne bol tiež minister obrany Jaroslav Naď.

Do akcie sa zapojili aj niektorí poslanci Národnej rady SR, napríklad poslankyňa Eva Horváthová pomáhala s odoberaním vzoriek. Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga prešiel viacero obcí na Orave, kde sa stretol aj so starostami, primátormi a prednostami okresných úradov.

Na sociálnej sieti uviedol, že ho mrzí, že v niektorých obciach boli dlhé čakacie časy a poďakoval sa občanom za trpezlivosť, samosprávam, vojakom, zdravotníkom a odborníkom za prípravu a pomoc. Plošné testovanie sa realizovalo v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov.